facebook.com/2060blog - infobox: 2060.blog@gmail.com - 2060 TV a youtube.com-on!

2060.blog - Bicske másképp, neked!

Nagycsütörtöki ifibravúr kiváló csapatmunkával: Bicskei TC-Kápolnásnyék 2-1 (2-0)

2017. április 14. - ventil66

dscf3406_1.JPGTalán az idény legjobb játékát produkálta a Bicskei TC U19-es labdarúgó csapata csütörtökön kora este a tabellamásodik, bajnoki címre is esélyes Kápolnásnyéki VSE csapata ellen. Az érettségik miatt előrehozott fordulóban szervezési okok miatt rehabilitálásra került a már "nyugdíjba vonult", felújításra váró bicskei füves pálya, így Jakabék élvezhették a hazai aréna hangulatát.

Némi meglepetést okozva végig hatalmas elánnal vetették magukat a küzdelembe a bicskei játékosok és végig élvezetes, kiváló iramú, lüktető derbit produkáltak a szeles-hűvös nagycsütörtöki játéknapon. Már Fehér és Jakab D. kapufája is figyelmeztető volt, aztán Kádár a 21. percben megszerezte a vezetést (1-0). Ezt Bogdán a legjobbkor, a 38. percben növelte kétgólosra (2-0).

A szünet után Szilágyi révén gyorsan szépítettek a vendégek (2-1), de ezzel el is lőtték a puskaporukat. A BTC végig nyomott ezután, Jakab D. révén sorra vezették akcióikat a bal szélen és összességében az 5-1-es győzelem sem lett volna túlzás. A gólszerzés inkább csatáraink ügyetlenkedései miatt maradt el a továbbiakban, ugyanakkor a nyékiek elvétve jöttek csak át a térfelünkre. Ezúttal jól működött a védekezés és sokszor már a középpályán sikerült megszűrni az ellenakciókat. Végre igazi CSAPATKÉNT működött a bicskei ifi!

A győzelemmel nem csak a visszavágás sikerült az őszi 5-1-es vereségért, hanem - az elmaradt Mór elleni meccs figyelembe vételével - továbbra is látótávolságban van az áhított bronzérem. Szombaton 10.00 órától nem túl könnyűnek ígérkező, de nyerhető pusztaszabolcsi vendégjáték vár Nyigri Richárd csapatára, míg a felnőttek 17.00 órától Sárosdon vendégszerepelnek. További helyszíni fotóinkhoz kattints!