facebook.com/2060blog - infobox: 2060.blog@gmail.com - 2060 TV a youtube.com-on!

2060.blog - Bicske másképp, neked!

A Bicskei Gladiátorok megtették azt, amire 2016 márciusa óta senki nem volt képes: Bicskei TC-Iváncsa 3-2 (2-0)

40 veretlenül megvívott bajnoki után, óriási meccsen talált újra legyőzőre a bajnok Iváncsa!

2017. május 21. - ventil66

dscf4288.JPGKikapni senki sem szeret, pláne úgy, hogy közel áll a veretlenül, bőven 100 feletti lőtt góllal megnyerhető bajnoksághoz, így az Iváncsa is ennek megfelelően érkezett Csákvárra a Bicske elleni szombat esti villanyfényes szuperrangadóra. Raffai Rudolf vezető edző Milinte 8 - Katona 7, Sötét 7, Máj 8, Dukon 7 - Pump 7, Szilágyi 6, Köntös 7 - Móri 8, Németh 8, Varga 6 összetételű kezdő csapata (cserék: Molnár 0 a 73. percben Varga helyett, Máté 0 a 89. percben Móri helyett és Bencze 0 a 90. percben Németh helyett) azonban gyorsan keresztül húzta a számításaikat.

Viharos szembeszélben a hazai csapat már a 2. percben megszerezte a vezetést, amikor Móri szabadrúgását Boldog röviden paskolta ki és a szemfüles Németh a védők szorításában 4 méterről a hálóba lőtte a játékszert (1-0). A 10. percben Imrik 30 méteres szabadrúgását fogta vetődve Milinte, majd a 23. percben Varga átadásából Németh lőtt ziccerben 12 méterről, de Boldog szögletre mentett. A 29. percben jellemző pillanat volt, hogy az erős hátszéllel támadó Iváncsa három támadója is egymást zavarta egy beívelés után, így odalett a helyzet. A küzdelmes, de viszonylag kényelmes mederben zajló első félidő hajrájában váratlanul növelte előnyét a Bicske! Folytatáshoz kattints!

A 38. percben Németh harcolt meg egy labdáért, Pumppal kényszerítőzött, majd laposan beadta és az üresen álló Móri 8 méterről egyből a jobb alsó sarokba lőtt (2-0). Pribék sérülése miatt már a 41. percben cserélt a vendégcsapat, jött a rutinos Nagy A., kicsit később a szünetben pedig Majláth. Teljesen megérdemelt BTC-vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok, az Iváncsa kissé "bealudt" és mire észhez tért, már jókora hátrányba került.

A második félidőt ott folytatták Móriék, ahol az elsőt abbahagyták. A 47. percben Némethen löktek hatalmasat ziccerben, azonban Wehovszky játékvezető sípja néma maradt. Az 51. percben újabb bicskei tiki-taka: Dukon-Varga-Dukon volt a labda útja, utóbbi beadását Németh óriási helyzetben 7 méterről vágta mellé. Felpörgött a mérkőzés, végre az Iváncsa is ritmust váltott és elkezdett játszani, ám az újabb gólt mégis a bicskei csapat szerezte. A 60. percben Varga lőhetett 12 méterről Szilágyi átadásából, de a löket elkerülte a kaput. Aztán a 65. percben extázisban a hazai tábor! Katona jó 50 méteres felívelt szabadrúgását Németh mellel átvette, majd 12 méterről átemelte Boldogon (3-0).

Még ünnepeltették magukat a hazai játékosok, amikor máris jött a szépítés a 67. percben! Ukwuoma elé került a pettyes és ő 16 méterről óriási bombát zúdított a bal alsó sarokba (3-1). Sokkhatásként következett az újabb iváncsai gól a 69. percben, amikor Pump faultja után Imrik ívelhetett szabadrúgást, a jobb kapufáról végül Berényi elé került a labda, aki estében közelről a kapu közepébe lőtt (3-2). És innentől vált igazán rangadóvá a találkozó, az Iváncsa megmutatta, hogy miért is listavezető és miért nem kapott ki sorozatban 40 fejér megyei első osztályú bajnoki mérkőzésen. Gyors támadások sorozatát vezették, a magukat szétfutó bicskei játékosok egyre nehezebben állták a sarat, s a középpályán is gyorsan át tudták hozni a labdát Imrikék.

Itt kell megemlítenünk a játékvezetést, hiszen az egyébként szimpatikusan viselkedő Wehovszky játékvezető tevékenységét látva úgy tűnt, időnként sok neki ez a rangadó. A szövetség láthatóan most már sportot csinál abból, hogy a legrázósabb rangadókat fiatal, kevésbé tapasztalt bírókra bízza. Minden igyekezete ellenére rengeteg szabálytalanság maradt megtorlatlanul, s a 10 (testvériesen 5-5) kiosztott sárga lap között jócskán volt az elmaradt szabadrúgásokat reklamáló játékosoké.

A 80. percben Mórit vágták fel a tizenhatos előterében helyzetben, következetesen ezúttal is néma maradt a síp, nem sokkal később 3 percen belül 3 iváncsait is megszórt sárgával. A 86. percben hazai szöglet után Máj fejelt a kapus kezébe, egy perccel később Németh lépett ki helyzetben a bal oldalon, azonban beadás helyett "elcipelte" a labdát a szögletzászlóhoz egy kis időhúzás céljából. A 89. percben a 38 évesen is extra futóteljesítményt produkáló Móri sántikált le, majd a hosszabbítás második percében Balogh éles szögből leadott lövését védte bravúrral Milinte.

Sikerrel védekezte ki a nagy nyomást a Bicskei TC és a lefújás után hosszas ünneplés következett a pályán a közönséggel (köztük a B-közepet alkotó Bicske Tigers szurkolói csoporttal) közösen. Összességében megérdemelten nyert a Bicske az első félidőt lazán kezelő Iváncsa ellen és gyakorlatilag biztosra vehető a jól megérdemelt ezüstérme, csakúgy mint az Iváncsa bajnoki címe. Gratulálunk a csapatoknak, mert felejthetetlen utolsó félórát és összességében igen jó mérkőzést, vérbeli rangadót produkáltak.

A BTC jövő szombaton 17.00 órától ugyancsak hazai pályán a Polgárdit fogadja. További helyszíni fotóinkhoz görgess lejjebb!