facebook.com/2060blog - infobox: 2060.blog@gmail.com - 2060 TV a youtube.com-on!

2060.blog - Bicske másképp, neked!

Katasztrófális második félidővel csak ez lehetett a vége: Mezőfalva-Bicskei TC 1-1 (0-1)

Móri Tamás játékos-edző lemondott a mérkőzés után, azonban a vezetőség utóbb megerősítette tisztségében!

2017. október 11. - ventil66

dscf5085.JPGAhogy egy évvel ezelőtt, úgy most is sikerült a mezőfalvai búcsú kellős közepében megrendezni a mérkőzést, ami azzal jár, hogy végig bömbölő zene és süvítő vidámparki eszközök hangja mellett kell futballozni a játékosoknak, időnként egymás hangját sem hallva. A héten a bicskei labdarúgók kiadós beszélgetésen és uzsonnán vettek részt annak érdekében, hogy sikerüljön mielőbb visszatalálni a tavaszi útra. Sajnos ezúttal is szenvedés lett a vége...

A sérültek miatt Móri Tamás vezető edző a Marton 6 - Katona 6, Sötét 6, Máj 6, Facskó 6 - Burucz 5, Molnár V. 5, Köntös 5 - Tornyai 5, Németh 6, Móri 6 összetételű kezdőcsapatot nevezte, míg csereként Peinlich 5 (66.p. Tornyai helyett), Lengyel 6 (68.p. Katona helyett) és Molnár A. 0 (84.p. Köntös helyett) kapott lehetőséget. A Bicske valóban úgy kezdte a mérkőzést, hogy mielőbb dűlőre akarja vinni a 3 pont sorsát, ennek ellenére a 4. percben Bartus 22 méteres gurítása landolt elsőként Marton kezében. A 8. percben Katona passzából Tornyai a felpattanó labdát 24 méterről lőtte jócskán mellé. Folytatáshoz kattints!

A 14. percben Németh fejelte le a labdát Móri elé, aki 17-ről eresztett el iszonyatos erejű bombát, ami alig kerülte el a bal felső sarkot. Két perccel később ugyanő előbb fejjel veszélyeztetett, majd 27 méterről suhintott fölé. A 20. percben Molnár V. 22 méteres lövése érdemel említést, majd egy gyors szabadrúgás után Köntös beadása kerülte centikkel Németh fejét az ötösön. A 24. percben az egyenetlen talajon megpattanó labdát Tornyai lőtte 15-ről a vurstliba. A 28. percben Burucz hozta fel a középpályán a játékszert, jól dobta ki a bal szélre Mórinak, aki egyből középre kanyarított és az őrizetlenül hagyott Németh 5 méterről a kapuba passzolt (0-1). A félidő végén hazai szögletből az üresen hagyott Balázs közeli fejesét védte óriási bravúrral Marton, majd Mekota fejese volt az utolsó momentum a szünet előtt.

Az 51. percben egyenlített a Mezőfalva! Gyors bedobás után Móricz lőtt egyből, fordulásból, középről a kaputól 17 méterre és az igen rosszul helyezkedő Marton hiába vetődött vissza, már nem tudta megakadályozni, hogy a labda a kapu jobb oldalában kössön ki (1-1). Az 56. percben Sági lőtt fölé, majd Móri remekül futott a labdával az alapvonalig, jól adott középre, azonban Németh 6 méteres fejese a jobb kapufán csattant. A 62. percben Németh ellen szabálytalankodtak a kaputól 18 méterre, Molnár V. sorfalon megpattanó lövése szintén a jobb kapufáról pattant a mezőnybe, aztán innentől el is fogyott a bicskeiek puskapora.

A 70. percben Sági, 5 perccel később szabadrúgásból Oroszi tévesztett célt. A 80. percben Sági lőtt lesgólt Marton felett 18 méterről. A hajrá is a hazaiaké volt, sorrendben Csányi Dávid az ötösről, Balázs fejjel 11-ről majd Móricz kétszer távolabbról próbálkozott sikertelenül.

Igazságos döntetlennel zárult a találkozó, az utolsó félórában a Mezőfalva lefutballozta a vendégcsapatot, elfogyott a lendület, az akarás és talán az erő is. Játékminőségben katasztrófálisan gyenge hajrát mutatott a BTC, csak reménykedni lehet abban, hogy a mezőfalvai búcsú egyben nem jelentette a bajnoki álmoktól való búcsút is. A krónikához tartozik, hogy Móri Tamás játékos-edző a mérkőzés után benyújtotta lemondását, azonban a vezetőség kedden megerősítette tisztségében és felkérte a a munka folytatására, az élmezőnyhöz való felzárkózásra. Folytatás vasárnap 14.30-kor Polgárdiban! CSAK A BICSKE! Komjáthy Bence további helyszíni fotóihoz görgess!