Business & Café

A kávézás szentélyei, avagy a világ legpatinásabb kávézói

15 dec 2016

A kávézás egy hétköznapi tevékenység amit valódi szertartássá emelhetünk, ha ezekben a régi és kifinomult szentélyekben tesszük. Velence? Párizs? New York? Budapest? Tarts velünk, és fedezzük fel együtt a legelegánsabb kávéházakat!

new_york_1.jpg

1. Florian, Velence

caffe-florian-2-e1367826336438_1.jpg

A Caffe Florian szolid 295 éve várja a kávékedvelőket a velencei Szent Márk téren, a Campanile árnyékában. Ugyanis egészen pontosan 1720 december 29-én nyitotta meg Floriano Francesconi a kávéházat akkor még 'Venezia Trionfante' (~Győzedelmes Velence) néven, ami később felvette alapítója nevét. A helyet nem mi fedeztük fel, a Floriant olyan kiválóságok látogatták, mint Proust vagy Dickens. A helynek tehát saját története van, megbízható forrásaink szerint a kávé is kitűnő, mi kellhet még?

2. Cafe le Procope, Párizs

main-qimg-cddaf715ef12185a61aacad829377d35.jpg

Párizs elsőnek elismert kávéháza 1686-ban nyitotta meg kapuit, az akkor még elég zűrös helynek számító Quartier Latin-ban. Az alapító, egy szicíliai származású gentleman, név szerint Francesco Procopio dei Coltelli, pályája korábbi szakaszában utcai limonádéárus. A kávéház részese a világtörténelemnek is, már a francia forradalom idején olyan hírességek jóvoltából lett ismert a hely, mint Robespierre, Danton, Voltaire, Rousseau, de itt szeretett alkotni Humboldt, és George Sand is. A párizsi kávéházi kultúra esszenciája.

3. Café Reggio, New York

main-qimg-ac5b3ad2edfcc443cacc9034b09c50fe.jpg

Az eszpresszókultúra a nagy olvasztótégelyben is hamar meghódította a műértő közönséget, köszönhetően az 1927-ben megnyílt Reggiónak, és Domenico Parisinek aki elsőként importált és helyezett üzembe presszógépet az Államokban. A La Pavoni kávégép és az olasz kávé hamar kivívta a helynek, a megtiszteltő "the original Cappuccino bar" címet. 

4. New York, Budapest

99.jpg

És újból New York, de ezúttal már nem a Nagy Alma, hanem Budapest. Ráadásul a századforduló környéke, 1894. A New York palota Hauszmann Alajos tervei alapján épült meg, és a földszinti kávéház igen hamar művészek kedvencévé vált.

Annyi híres író és költő alkotott falai között, hogy csak két sorban férnek el: Molnár Ferenc, Babits Mihály, Móricz Zsigmond, Gárdonyi Géza, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső, Illyés Gyula, Weöres Sándor. A legendás budapesti kávéházi kultúra talán már nem él abban a formájában, amikor nagyjaink műveiket alkották, de megnyugtató, hogy a díszletet mi is élvezhetjük.

Kövess minket a közösségi médiában is!

ending_fb_2.png

ending_insta_2.png

ending_yt_2.png

(Képek: espressocoffee.quora.com, newyorkcafe.hu)

süti beállítások módosítása