Gerincjóga és jógakerék

Csillagkerék

Mit tudsz megtanulni a hibáidból?

2016. november 01. - Marczinkó Ági

A hibázás miatt nem leszel kevésbé tehetséges ember a szakmádban vagy a hobbidban. Az életben folyamatosan érhetnek kudarcok. A jóga laboratóriumi körülményeket biztosít a matracon ahhoz, hogy megértsd fejlődésedet az egyes gyakorlatok elsajátítása során.

43880833_ml.jpg

Azok buknak a legtöbbet, akiknél látod, hogy milyen könnyedén tudják megcsinálni az egyes pózokat. Az egyensúlyi pózokban tudod felmérni a legjobban, hogy mennyit tanultál. Mindenki eldől. Mint a gyerekmesékben is elbukik az elején a hős. Akkor tudsz majd fejlődni, ha megtanulsz bukni is és elfogadod, hogy legközelebb többet kell tenned a sikerért. Az ászanák időt adnak neked azáltal, hogy gyakorold a döntéshozást, tanulj és elfogadd a tested visszajelzéseit.

Az egyetlen dolog, ami naggyá teszi az embert vagy a szervezetet, hogy hajlandók alázatosak lenni az úton. A bukás iránti vágyuk, hogy nagyobb célokat érjenek el az el nem mondott üzleti titkuk.– Seth Godin

Amikor egy kihívást jelentő gyakorlat könnyűvé válik, akkor kényszerítsed magadat, hogy tágítsad a határaidat és megpróbálkozz a haladóbb változatokkal. Tartasd észben, amikor kilépsz a komfort zónádból, akkor nagyobb eséllyel fogsz elbukni időről időre és ez teljesen rendben van. Egy fejlődő gyakorlatsor így néz ki:

  1. Térdelő támaszban emeld fel a jobb kezed és nyújtózz 4-5 légzésig. Majd ugyanez a gyakorlat bal kéz, jobb és bal lábbal.
  2. Térdelő támaszban emeld fel a jobb kezed és bal lábadat, majd nyújtózz az ellentétes irányba, legalább 4-5 légzésig. Majd csere, vagyis bal kéz és jobb láb.
  3. Térdelő támaszban emeld fel a jobb kezedet és bal lábadat, majd kilégzésre domborítsad a hátad és a jobb könyöködet érintsed hozzá a bal térdedhez.
  4. Térdelőtámaszos félhold póz
  5. Álló félhold póz

Ez a gyakorlatsor segít felépíteni az ászanát és megfigyelheted a hibáidat, a botlásaidat és az eséseidet a talajhoz közel, mielőtt komolyabb sérülést szereznél az állópózban.

A jógapózok nem válaszok, hanem maguk a kérdések

A saját fizikai és testi megfigyeléseink támogatják a tanulás folyamatát. Például, tedd fel magadnak a következő kérdéseket:

  1. Mérges vagy csalódott vagy, amikor elesel gyakorlás közben?
  2. Boldog az egód, amikor sikerül valamit megcsinálni?
  3. Hibáztat valaki?
  4. Állsz és nézed, hogy a többieknek, hogy megy?
  5. Sajnálod magadat, amikor nem éred el a lábujjaidat?

Ezeket tanultam a hibázásból

pexels-photo-87584.jpeg

  1. Csökkentettem a félelemfüggőségemet
  2. Kevesebbet sajnálom magamat
  3. Gyorsabban találok megoldásokat
  4. Kevésbé vagyok kritikus és ítélkező magammal szemben
  5. Megtanultam nem feladni az első kényelmetlenség vagy bukás után

Mi lenne, ha mindenkinek az 5 legnagyobb hibáját kellene a pólójára nyomtatva hordani? Nézz körül, és gyorsan realizálni fogod, hogy mindenki hibázik, csak valaki gyakrabban.

„A jóga megtanít arra, hogy kényelmesek legyünk a kényelmetlenségben.”

Mi mind emberek vagyunk és minden hibából tanulhatunk valamit. Szeresd magadat, az életed!

Ha érdekes volt számodra, akkor iratkozz fel a hírlevelemre: http://eepurl.com/chs2eD

A bejegyzés trackback címe:

https://csillagsarok.blog.hu/api/trackback/id/tr5311922093

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása