Gerincjóga és jógakerék

Csillagkerék

Egy mindfulness technika, amely garantáltan jó kedvre derít (és nem a meditáció)

2017. november 14. - Marczinkó Ági

Az ember szeret kiemelt figyelmet fordítani arra, amit megeszik, de mi a helyzet körülötte lévő zajokkal? Az egészséges életmód fontos része, hogy nem csak a megfelelő ételt, hanem a megfelelő zenét is megtaláld az adott hangulatodhoz.

A hangok és zenék gyorsan tudják javítani a kedvedet, és mélyebb szinten tudják befolyásolni a tudatodat. A zenehallgatás a mai világban már egy nagyon olcsó és könnyen hozzáférhető megoldása a tudatosságod növelésére és érzelmi állapot megváltoztatására.

Nekem a következő hét mód vált be, amik által a zene beépült a mindennapjaimba:

Kelj zenére!

Az ébresztőórád hangja nagyon zavaró?

Ha igen, akkor változtass rajta. Légy kedvesebb, és ne legyél kegyetlen magaddal! Válaszd a kedvenc zenédet, amely megkönnyíti az indulást. Nekem a nagy kedvenceim a természeti zajok (eső, szél, tengerpart).

Miután felkeltél, akkor indíts el egy kellemes számot, amely tovább lendít a reggeli álmosságon. Készíts egy lejátszási listát, amely ellazít és ösztönöz reggel. Biztosan jobb kedved lesz a munkába menet.

Napi gyógyszer? Éneklés.

A zenehallgatás a belépő szint, ha tovább szeretnél lépni ebben a mindfulness technikában, akkor próbálj meg énekleni. Az éneklés a legjobb módja annak, hogy a gondolataink rezgéseit magasabb szintre emeljük, ezáltal lelassul és kiegyenlítődik a légzés, amely ellazít. Énekelj a zuhany alatt, autóban vagy elalvás előtt. A reggeli felkelés után, én a lejátszási lista helyett énekléssel folytatom, amely tökéletesen visszaránt a jelenbe.

Ne aggódj, azért mert nincs „jó” hangod! Itt nem a mások előtt szereplésről vagy egy újabb stressz helyzetről szól. Kezd az éneklést kedvenc számaiddal, amelyek inspirálnak és segítenek ellazulni. A következő időszakban légy tudatos, és figyelmed, hogy melyik zeneszámok hogyan hatnak rád. Jegyzed fel, amelyektől a legjobban érezted magadat, hogy később könnyebb legyen visszahozni az érzést!

Mozgás zenére

Készíts lejátszási listát a napi mozgáshoz! A reggeli séta, futás, vagy nyújtás könnyebbé válik, ha megtalálod a megfelelő számokat. Ismét figyelj, és teszteld, hogy melyik zene működik a legjobban az adott mozgásformához.

Várakozás

A napi munkába járás az egyik legnagyobb stressz faktor lehet az életben. Sajnos, ha frusztrált és ideges vagy, attól még nem fogsz gyorsabban haladni. Az ingázásnál nehéz megváltoztatni a külső körülményeket, de a saját belső állapotunkat tudjuk ellenőrizni, így enyhíthetünk a nyomáson. Például használhatsz erre egy lejátszási listát, amely segít megbirkózni a helyzettel. Legközelebb csak rakd fel a fülhallgatót a fejedre és élvezd a zenét!

Kapcsolj ki! – A csend aranyat ér

Kapcsold ki a gépet, némítsad le a telefont, és csak figyelj, hogy milyen hangok vannak körülötted! Mit hallasz pontosan? Egy kutya ugatását, a város zaját, távoli nevetés, beszélgetés, madárcsicsergés. Ez a mindfulness gyakorlat megnyugtat és csökkenti a stresszt. Akkor alkalmazom ezt a gyakorlatot, amikor valamihez nincs kedvem és úgy érzem, összecsapnak a fejem fölött a hullámok.

Aktív zenehallgatás

Sokféleképpen lehet zenét hallgatni. Szólhat a háttérben, miközben mást csinálunk, vagy aktívvá tehető a hallás folyamata. Ez utóbbi során az agy több területe bekapcsol és sejtszinten elkezd rezonálni a test, ez által sokkal erősebben hat az érzelmeikre és a gondolatainkra.

Érdemes azzal kezdeni, hogy megszünteted a zavaró tényezőket és lassabb zenéket választasz. Majd hunyd le a szemedet, lélegezz, kövesd a zenének egy kiválasztott részét (dallam, egy hangszer).

Bármelyik technika jó döntés lehet, hogy javíts a mindennapi hangulatodon. A személyes kedvencem az éneklés, de jó pár év bátorság kellett, hogy mások előtt is csináljam (jógaóra), de az élmény annyira felemelő volt, hogy ma már minden reggel ezzel kezdem a napomat.

Ha érdekes volt számodra, akkor iratkozz fel a hírlevelemre: http://eepurl.com/chs2eD

A bejegyzés trackback címe:

https://csillagsarok.blog.hu/api/trackback/id/tr7213186284

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása