A magyar női kosárlabda válogatott kijutott az Európa bajnokságra!

Szerda este 18 órakkor a szomszédos Szlovákiába azért lépett pályára a magyar női kosárlabda válogatott hogy kiharcolja a részvételt a 2017-es Európa Bajnokságra amit Csehországban július 16 és 27 között rendeznek meg.A tét a csoportelsőség volt ami egyenes ágoni továbbjutást biztosít a kontinenstornára.

Pár perc leforgása alatt egyértelművé vált hogy a magyar csapat mindent beleadva játszik és 15 perc leforgása után kétszer annyi pontja volt a piros mezeseknek mint a hazaiaknak,9-18 ra vezettünk.A 2. negyedben tovább tudták növelni előnyüket lányaink akikkel szemben a szlovák védelem továbbra is tehetetlen volt,19-34 es állásnál szólalt meg a félidőt jelző kürt és a magyarok nagyon boldogon mehettek az öltözőbe.A 3.negyedre a házigazda összekapta magát és tartotta a lépést a nemzeti válogatottunkkal,más kérdés hogy ezzel nem értek sokat mivel a különbség nem csökkent.Az utolsó 15 percben végleg eldőlt minden és a 19pontot dobó Krivacsevics Tijána vezérletével megnyertük a meccset 49-68 ra és ezzel Stefan Svitek szövetségi kapitány lányai kijutottak az Európa Bajnokságra.

"Egyetlen vereséggel zártuk a sorozatot, amely végén kijutottunk az Európa-bajnokságra. A siker alapja a nyári munka volt, amely során új játékosokat találtunk, és teljesen összeállt a csapat. Tudtuk, két meccset kell novemberben nyernünk, ezt megvalósítottuk, büszke vagyok a lányokra!"