10 sztárokkal eladott borító, amitől garantáltan eldobod az agyad! [18+]

2018. január 20. 12:12 - -Szűcs Gyula-

Stallone és Alain Delon kéjenc gyilkosokat üldöz, Schwarzenegger Alienekkel pózol!

Nagyon érdekes diskurzus alakult ki nemrég az Olasz és amerikai képregények magyarul Facebook-csoportban: előkerültek azok az évtizedekkel ezelőtti, igen népszerű, kalandos-erotikus képregények, amelyeknek rendre olyan főhős pózolt a borítóján, akik kísértetiesen hasonlítottak egy-egy ismert színészre.

cover_fox_stallone.jpg

A téma a Goldrake című olasz képregény kapcsán merült fel, amelynek főhőse egy James Bond-szerű, nagyvilági életet élő, playboy titkos ügynök volt, akinek az arcát egyértelműen Jean-Paul Belmondóról mintázta a kitalálója, Renzo Barbieri. De rögtön előkerült Belmondo örök riválisa, Alain Delon is, akit az angol, amerikai és francia popkultúra termékeit előszeretettel lemásoló olaszok (lásd: a levitézlett amerikai testépítőkkel forgatott szandálos filmek, a rengeteg Mad Max-koppintás, stb.) szintén örömmel tettek meg a fumettik főhősének. Így lett Alain Delon a Playcolt című képregénysorozat jóvágású bűnüldözője – akinek ráadásul még a neve is Alan Velon lett! Harmadikként végül Sylvester Stallone neve is felbukkant a Facebookos diskurzusunkban: ő egy 1986-es olasz horrorsorozat, a Fox borítóin bámult konokul a semmibe, miközben mindenféle gonosz szektások levetkőztetett lányokat kínoztak...

Természetesen nemcsak az olasz képregényalkotók használták fel egy-egy külföldi híresség arcát arra, hogy ezzel is nagyobb hírverést csináljanak a saját portékájuknak: idehaza is akadt ilyen eset szép számmal. Az egyik legismertebb, hazai gyártású, külföldi sztárt ábrázoló borítónk 1989-ből származik. Fazekas Attila és Cs. Horváth Tibor ugyanis a Botond magazin 3. számában megjelentetett, A hajóroncs titka című történetüket Roger Moore-ral adták el, aki ekkoriban igen népszerű volt nálunk az Angyal és a Minden lében két kanál című tévésorozataival (illetve VHS-kazettán már a Bond-filmjei is közkézen forogtak).

botond_3_borito.JPG

Természetesen a képregényben egyszer sem mondták ki, hogy a történet főhőse James Bond, Simon Templar vagy Lord Brett Sinclair.

a_hajoroncs_titka_cs_horvath_tibor_fazekas_attila_02a.jpg

Érdekesség, hogy rendszerváltás idején az igazán menő filmőrültek már nem Roger Moore-ért, hanem az egyel újabb Bondért, Timothy Daltonért rajongtak. Olyannyira, hogy az 1991-ben még csak 26 éves Gáspár András egyenesen Dalton busongó, érzelmektől sem visszariadó 007-eséről mintázta „az ynevi James Bondot”, vagyis a M.a.g.u.s. szerepjáték világán ide-oda utazgató, nagyhatalmi ármánykodásokba és izgalmas kalandokba keveredő, nőcsábász dalnok, Tier-Nan Gorduin karakterét. Nem véletlen, hogy a Halál havában című Gorduin-regény később már egy Timothy Dalton-arcú főhőssel a borítóján jelent meg a Delta Vision kiadónál, 2008-ban (a kép a 2010-ben elhunyt Max, azaz Zsilvölgyi Csaba munkája).

konyv_ahalalhavaban_dv_lrg.jpg

A '90-es évekre már egyértelműen a Valhalla Páholy és a legendás Boros Zoltán-Szikszai Gábor festőpáros lett a hírességekkel felturbózott borítók nagymestere. A városi legendák szerint maga a kiadóvezető, Novák Csanád kérte, hogy egy-egy borítón a főalak úgy nézzen ki, mint Michael Ironside (Papok, paplovagok kézikönyve), John Malkovich (Morgena könnyei) vagy épp II. János Pál pápa (bár egyesek szerint a Sogron lángjai borítóján Bruce Willis szerepel).

Boros-Szikszaiék legütősebb celebes borítója azonban kétség kívül az, amelyiken az űrkommandós Arnold Schwarzenegger pózol egy falkányi Aliennel – nagy kár, hogy a Damien Forestal (azaz Gáspár András) által írt ikerregénynek semmi köze a hivatalos AVP-univerzumhoz, pedig kúlságban és izgalomfaktorban is felülmúlja a kánon könyveit (a Valhalla licenc nélkül írt licencregényeiről korábban itt írtam bővebben)!

Az izgalmas borítós témáért köszönet Bayer Antalnak, Harmadás Zoltánnak és az olasz képregények rajongóinak!

TETSZETT A POSZT? CSATLAKOZZ A NERDBLOG FACEBOOK-CSOPORTJÁHOZ, ÍGY SOSEM MARADSZ KÉPREGÉNYES, RETRÓ JÁTÉKOS ÉS STAR WARSOS KONTENT NÉLKÜL!

    Imádod a képregényeket? Gyerekkord óta falod Batman, Superman, Pókember, Rozsomák, Bobó, Góliát, Pif és Herkules kalandjait? Akkor a Mesék az ágy alól képregény is neked szól! Bátran lapozz bele, és ha tetszett, rendeld meg akciósan itt!

    5 komment

    A bejegyzés trackback címe:

    https://nerdblog.blog.hu/api/trackback/id/tr7613589807

    Kommentek:

    A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

    Bergyilkos Bohoc 2018.01.22. 12:44:04

    Nem tudom ezeket anno, ki tartotta jó ötletnek, és azt sem tudom mennyire voltak tudatosak hatásosak, de pl. tisztán emlékszem a Michael Ironside-os borítón már kölyök koromban is csak röhögni tudtam. Vagy amikor észrevettem Skandar Graun szerepében
    www.skandargraun.eoldal.hu/img/mid/13/skandar-graun.jpg
    a kor egyik testépítő ikonját Kevin Levrone-t
    i148.photobucket.com/albums/s36/eternal_evil_soul/img_1226334942_4.jpg

    Bergyilkos Bohoc 2018.01.22. 12:47:38

    Eh, miért nincs szerkesztés... A második link nem biztos, hogy működik, esetleg ez. Kevin Levrone
    4.bp.blogspot.com/-LlThJPKguBg/T_rEcsRyJVI/AAAAAAAAHns/Cw4e0yd86To/s640/kevin+levrone+(80).jpg

    Terézágyú 2018.01.31. 15:43:04

    "Fazekas Attila és Cs. Horváth Tibor ugyanis a Botond magazin 3. számában megjelentetett, A hajóroncs titka című történetüket Roger Moore-ral adták el, aki ekkoriban igen népszerű volt nálunk az Angyal és a Minden lében két kanál című tévésorozataival"

    Öööö.. ahogy te is írod eleve az Angyal volt a képregény főhőse, tehát nem kellett "vele eladni"... Természetes, hogy egy Angyal-történetben az igazi Angyal képei vannak.

    Csak hát persze persze, ők nem szerepeltethették volna ezt a karaktert...
    süti beállítások módosítása
    Helló