RockStation

Testament - Brotherhood Of The Snake (Nuclear Blast, 2016)

Egy újabb Testament-klasszikus!

2016. november 14. - Frogfoot

testament-brotherhood-of-the-snake.jpg

2016 fantasztikus év a thrash metal történetében. Visszatekintve az idén sok legendás zenekar jelentetett meg lemezt: Megadeth, Death Angel, Anthrax, Gojira, Sodom, Destruction-és ezek csak a legnagyobb nevek. Ráadásul alig több mint egy hónap van vissza az évből, és azt hiszem a csúcspont még előttünk van. Az új Metallica. Mégis úgy érzem a sok jó zene ellenére a Testament lemeze volt az, amit egész évben vártam!

A több mint három évtizede kiváló minőségű zenét szállító zenekar utoljára 2012-ben jelentkezett lemezzel, így szokatlanul hosszú 4 éves kihagyás után jelent meg a Brotherhood of the Snake a régóta várt tizenegyedik stúdióalbumuk.

A zenekar visszatérése a The Formation of Damnation lemezzel 2008-ban igen jól sikerült, akárcsak a Dark Roots of Earth és most a Testament ott veszi fel a fonalat ahol a Dark Roots abbahagyta, de ez egy másik album, ez a lemez változatosabb, célzottabb, nehezebb. Ugyan a Testament nem volt képes megtartani az eredeti felállást, de a jelenlegi verzió a lehető legjobb, a műfaj egyik legtechnikásabb basszusgitárosa, egy igazi thrash legenda, Steve DiGiorgio, aki korábban már játszott a zenekarban visszatért a Testamentbe és Gene Hoglannel együtt biztosítják az erős alapot. Ez egy nehéz, gyors, agresszív thrash album, ahol a nyitó címadó dal berobbanásakor azonnal nyilvánvaló, hogy a Testament nem okoz csalódást, egyben ragyogóan megadja az alaphangot. Ez a Testament klasszikus thrash metal stílusa, csak modernizálták, de tele van energiával, és nagyon erős dalokat kínál.

testament2015a_stephanie-cabral.jpg

A címadó igazi Testament stílusban indul, gyors, dühös, hangos és megalkuvást nem ismerő, gyilkos az elejétől a végéig! A Brotherhood of the Snake fülbemászó, és a The Gathering korszakba visz vissza, ami a zenekar pályafutásának egyik legjobb lemeze. A Pale King tartalmaz egy baljós groove-ot, klasszikus és gyors, itt a Low album jut eszembe. Majd a Stronghold tépi szét a hangszórókat olyan szólóval, ami a kiemelkedő darabja a lemeznek. Ez egy nagyon erős nyitó trió, gyakorlatilag ez az amiért a thrasht feltalálták, ez a három szám nemcsak az album csúcspontja, de karrierjük legjobbjai között is ott vannak. Az egyik dallamosabb, epikus szám a bibliai témájú Seven Seals egyszerűen lenyűgöző, a refrén hatalmas. Fokozatosan építik fel a számot és jó lehetőséget ad Billynek bemutassa a hangterjedelemét. Könnyen lehet, hogy ez lesz a koncertek kedvence a jövőben. A Born In a Rut fülbemászó és fenyegető, bemutatja egy másik oldalát is a zenekarnak közepes tempójú, dallamosabb és himnikus néhány igazán gonosz és harmonikus szólóval Alex Skolnicktól.

Skolnick nagy kedvencem, de ezúttal Eric Peterson az együttes vezetője és fő dalszerzője óriási munkát végzett. A dalszerzés fókuszált, jól megírt emlékezetes kreatív riffekkel mindkét végen, a gitárhangzás vastag, nehéz, mégis kiegyensúlyozott, pedig Alex Skolnick jazz felfogású zenész. Ezt egészíti ki a tökéletes thrash frontember Chuck Billy erőteljes, agresszív torokhangú hörgésével vagy ha kell dallamos énekével változatosabb mint korábban. A dallamos pillanatoknál mer újra énekelni, és amikor a dal azt igényli akkor agresszív, de most death metal hatások alig hallhatóak. A Centuries of Sufferingel visszatér a thrash, könyörtelen üteme az albumnyitó szintjén brutalitális, a régi iskola szerinti thrash támadás, ami felidézi a zenekar korai hangját. A The Number Game amely mai thrash eposz, és amelyben az intro emlékeztet a klasszikus korszak thrash metaljára. Bő riffek, emlékezetes ének, mindez a legmagasabb sebességgel játszva méltó módon fejezi be az albumot.

Mindez együtt létrehozta Testament egyik legsúlyosabb albumát, amely egyben az egyik legérdekesebb zeneileg, köszönhetően Eric Peterson és Alex Skolnick kiemelkedő munkájának, akik mindketten csúcsformában
vannak. Míg a két megbecsült veterán Steve DiGiorgio és a feszes és tömör Gene Hoglan hozzák összetéveszthetetlen tehetségüket a lemezen. Nincs időhúzás, díszes kísérletezés, töltelék csak a tiszta thrash metal, spontán és energikus, nehéz, de fülbemászó dalok, 10 dal 45 perc alatt. A Testament 2016-ban csúcsformában van és a Brotherhood Of The Snake egy újabb Testament-klasszikus.
5/5 

A bejegyzés trackback címe:

https://rockstation.blog.hu/api/trackback/id/tr3711959133

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
ROCKSTATION online rockzenei magazin
rsszerk@rockstation.hu |  Impresszum