facebook.com/2060blog - infobox: 2060.blog@gmail.com - 2060 TV a youtube.com-on!

2060.blog - Bicske másképp, neked!

Bravúrgyőzelem Popovics-duplával: Gyirmót FC II-Bicskei TC 1-2 (0-1)

2021. szeptember 23. - ventil66

20210922_152502.jpgA magyar futball egyik ékszerdobozában - igaz, hogy annak a második számú pályáján - kifogástalan körülmények között a Szűcs 7 - Grabant 7, Lapos 7, Vékony 7-2=5, Gaszner 7 - Mlinárcsik 8, Hirman 6 - Peinlich 6, (Kürti 6 46.p.), Popovics 8, Madarász 6 (Dencinger 6 50.p.) - Kovács Á. 6 (Bajor 0 89.p.) összetételben lépett játéktérre a Bicskei TC az NB III Nyugati csoportjának szerdai fordulójában. A sérülések és betegség miatt kissé szokatlan összetételben is támadólag kezdett a vendégegyüttes. A 4. percben előbb Kovács Á. került lövőhelyzetbe, 15 méteres kísérletét a kapus mentette, majd Popovics szöglet utáni lövését védte Kecskés. Három perccel később Mlinárcsik 20 méterről jobb külsővel kínálta meg a hazai kapust, aki nem jött zavarba. Folytatáshoz kattints!

A 9. percben Grabant jobb oldali beadását Madarász bombázta a kapu fölé. A 22. percben Hirman adta be a labdát a jobb oldalról, a hazai kapus legázolta Madarászt, a jogosan megítélt büntetőt Popovics "panenkás" módon a kapu bal oldalába löbbölte a labdát (0-1). Ezután feljött a hazai csapat, előbb Széles, majd Béli próbálkozott 20 méteres lövéssel, de veszélytelen kísérletek voltak. A 36. percben bal oldali szabadrúgás a 16-os sarok közeléből, Nagy kissé váratlanul kapura tűzte, de Szűcs Lajost nem hozta zavarba. A 40. percben Peinlich húzott el a jobb oldalon, beadását Kovács Á. elől szögletre mentették a hazai védők.

Az 50. percben Gaszner jobb oldali átívelését Madarász lefejelte, Kovács Á. elől Kecskés önfeláldozó előre vetődéssel mentett, majd Gaszner beadása után ismét Kovács Á. elől ismételt a kapus. Madarász közben megsérült és cserét kért, sérülését követően hosszú idő után lépett pályára Dencinger. A 73. percben a nem sokkal korábban beálló Mayer Máté vállalt el egy lövést, csúnyán fölé lett az eredmény. Három eltelt perc után Kürti cselezgetett a 16-os vonalánál, majd Dencinger az elékerülő labdát a kapu mellé gurította. A 78. percben a jobb oldalról átívelt labdát Vékony Széles elől az alapvonalon túlra rúgta, a játékvezető azonban szabálytalannak minősítette az esetet és 11-est ítélt! A büntetőt Mayer Ádám értékesítette (1-1). A középkezdés után Kürti lépett ki a védők közül a jobb oldalon, beadására a túloldalon Popovics érkezett és 15 méterről okosan a hosszú sarokba lőtt (1-2).

A 85. percben egy újabb különös játékvezetői döntés, Vékonyt, amikor már a labda a közelben sem volt, Mayer Á. felöklelte, amiért csak sárga lapos figyelmeztetést kapott, de az asszisztens a bicskei védőnek is sárga lapot javasolt. Mivel már volt neki ilyen figyelmeztetése, ő is a kiállítás sorsára jutott. A 90+2. percben hazai sarokrúgás után a fedezetlenül hagyott Széles 6 méterről a kapu mellé fejelt. Ezúttal a jó játék már gólszerzéssel is párosult és védekezésben szinte hibátlant produkált a csapat. Gyors támadásokat vezettünk, szerencsére ezúttal a kapuba is sikerült betalálni és ezzel bravúros három pontot szerezni. Külön öröm, hogy Popovics Bertold végre magára talált és ezzel el is döntötte a kiélezett bajnokit. Szeptember 26-án 16.00 órától a közvetlen rivális Kelen SC érkezik Bicskére, ahol kiélezett csatára számíthatnak a nézők. (tudósított: Venczel József, fotó: Nagy György)