Szurkolói gondolatok, elemzések, mélázások a válogatottainkról, válogatás nélkül.

Sztancsik Richárd: Városok, stadionok, kocsmák

Friss topikok

Facebook oldalunk

21 év 5 hónap

2019.03.14. 17:00 Fradista Utazó

Ennyi a Ferencváros gólszerzőinek súlyozott átlagéletkora a női kézilabda Bajnokok Ligája utolsó csoportkörében, a Krim elleni mérkőzésen.

Fotó: Ricsováry Takács László

A Fradi összesen 31 alkalommal talált be a szlovének hálójába. A legjobb góllövő ezúttal is Klujber Katrin volt, kilenc góljához ráadásul csak tíz lövésre volt szüksége. Háfra Noémi nyolcszor talált be. Márton Gréta és Faluvégi Dorottya 4 ill. 1 góljával együtt a 31-ből 22 találat a junior világbajnokok nevéhez fűzödik.

A legfiatalabb gólszerző Tóth Nikolett volt. A mindössze 17 esztendős játékos a mérkőzés végén állt be pár percre, ezalatt egy kiváló passzt adott és maga is lőtt egy gólt.

31 21 év 5 hónap

A BL történetében többször előfordult, hogy egy-egy klub év közben anyaglag ellehetetlenült, egyes mérkőzésekre az ifivel tudott csak kiállni. Így ez az életkor ugyan szokatlanul alacsony, de nem kirívó. Arra viszont valószínűleg nem sok példa volt, hogy egy csapat gólszerzői ennyire fiatalok legyenek, és ez a csapat különösebb nehézségek nélkül megnyerje a mérkőzést.

Tény, a Krim nem tartozik a versenysorozat legjobban védekező csapatai közé. Az is hozzátartozik, hogy, ha Nerea Pena, aki ezen a mérkőzésen be sem állt, egészséges volna, és szerzett volna 6-8 gólt, akkor a 29 éves játékos felhúzta volna az átlagéletkort, és ehhez az átlaghoz kellett az is, hogy a csapatkapitány Kovacsics Anikó csak egyszer találjon be (hétméteresből). De ha egy pillanatást vetünk a BL góllövőlistájára, láthatjuk, hogy nem egy kifutott eredményről van szó. Háfra, 12 mérkőzésen szerzett 66 góljával a lista negyedik helyén áll, mindezt úgy, hogy egyetlen büntetőt sem lőtt. Csak az akciógólokat nézve ő a legeredményesebb játékos a teljes mezőnyben. Ráadásul az előtte állók közül Ana Gros és Iveta Luzumová csapata is kiesett, így Háfra akár utol is érheti őket a negyeddöntő két mérkőzésén. Klujber viszonylag hátul, a 23. helyen áll. De ő ősszel még nem volt a Ferencváros játékosa, a 44 gólját hat meccsen lőtte (átlagban kicsivel 7 gól felett meccsenként). Ha a hat őszi meccsen is hasonlót hozott volna, 88 góllal magasan vezetné a góllövőlistát.

Úgy tűnik, a Ferencváros nem rossz hely a tehetséges fiatal játékosok számára.