Szurkolói gondolatok, elemzések, mélázások a válogatottainkról, válogatás nélkül.

Sztancsik Richárd: Városok, stadionok, kocsmák

Friss topikok

Facebook oldalunk

Magyarország - Norvégia 28-24 (16-12)

2019.07.17. 00:40 Fradista Utazó

Úgy gondoltuk, a csoportkör három sima győzelme után most jöhet az első nehezebb ellenfél a női U19 Európa-bajnokságon. Norvégia csapata várhatóan be fog jutni az elődöntőbe, őket már semmiképpen nem vehetjük félvállról, de egyben erőfelmérőnek is jó lehet a mérkőzés.

Fotó: EHF

Az első tíz perc erősen igazolta a félelmeket. A Tempohandball gyakran vallott kudarcot, mivel a norvégok jobban zártak vissza, mint korábbi ellenfeleink. A védekezés nem állt össze igazán, ráadásul a fal mögött a kapuban Herczeg Lili még mutatóban sem védett semmit. Ez utóbbi volt talán a legmegdöbbentőbb a látottakból, hiszen Herczegre korábban azért mindig stabilan számíthattunk, ha bravúrokat nem is feltétlenül, de a kötelezőt mindig hozta. Miután kb. a hetedik gólt kapta védett labda nélkül, Golovin Vlagyimir edző lecserélte, és beküldte helyette az eddigi meccseken elég gyengén védő Szabó Dórát. Az ellenfél ekkor már négy góllal vezetett.

Mezőnyben is végrehajtottunk egy-két cserét. A legfontosabb Tóth Nikolett szerepeltetése volt. Ahogy haladunk előre az EB-n, láthatjuk, hogy Kuczora Csenge, aki majdnem a teljes előző szezont kihagyta egy súlyos sérülés miatt, kezd elfogyni, viszont a helyét egyre jobban átveszi Tóth. Nem egy az egyben, mivel nem azonos típusú játékosokról van szó (Kuczora kevésbé dinamikus, Tóthnak viszont nincsenek olyan átlövései, mint Kuczorának), de jelentőségben igen. Le kellett cserélni a balszélső Schatzl Natalie-t is, aki tiszta ziccereket hagyott ki.

A cserék után a támadójáték dinamikusabbá vált. Az első hullámból is többször kerültünk gólhelyzetbe, de, ha az nem jött be, felállt fal ellen is képesek voltunk olyan sebességgel játszani, amit a norvég védelem nem tudott lekövetni. Tóth jó passzokat adott, és ő maga is sorozatban harcolta ki a hétmétereseket.

Fotó: EHF

A védekezés egyértelműen agresszívabbá vált, mint a csoportkör meccsein. A norvégok támadójátéka eleve lassabb, mint a mienk, amihez most a részünkről egy, a korábbiaknál jobb védekezés is társult. Szabó ráadásul a kapuban sorra védte a norvég próbálkozásokat, nem egy bravúrt is bemutatva. A félidő második felét látványosan uraltuk, és viszonylag rövid idő alatt négygólos hátrányról négygólos előnyre fordítottuk a mérkőzés állását - ennyi volt a javunkra a félidőben is.

A második félidő elején a norvégok taktikát váltottak, és főleg a távolabbi átlövésekre helyezték a hangsúlyt. Erre a magyar védekezés kis késéssel reagált, így a szünet után rövid idő alatt kicsit sok gólt kaptunk, és a norvégok feljebb is tudtak kapaszkodni. De ez átmeneti jelenség volt, az átlövőkre többet és pontosabban kilépve jól semlegesítettük ezt a játékukat is. A sebességről pedig sokat elárulnak a kényelmes cserék. Ha a gyors lerohanás nem jött be, akkor cseréltünk egyet támadás és védekezés között. A legtöbbször Kellermann Dóra állt be támadásban, egy olyan játékos, aki azért nem katasztrófa, ha a védekezésben benn ragad. De ilyesmi sosem fordult elő: gyakorlatilag mindig kényelmesen végre tudtuk hajtani a cserét (hármas posztra, azaz a védelem tengelyébe), és még utána várnunk is kellett, mire a norvégok egyáltalán feljöttek a kapunk elé. Albek Anna a meccsen lőtt négy gólt, és amikor táamdásban nem volt pályán, akkor is általában ő jött be cserével védekezni, ő is fontos szereplője volt a mérkőzésnek.

Fotó: EHF

Támadásban ebben az időszakban Vámos Petra vállalt még sokat, lassacskán, úgy tűnik, ő is megérkezett erre az Európa-bajnokságra. A második félidő közepe tájékán már egyértelmű volt, hogy meg fogjuk nyerni a találkozót, csak a különbség lehetett kérdéses. Ez egy időszakban a tíz felé is közelített, de az utolsó szakaszban többet cseréltünk, kevésbé koncentráltan játszottunk, és nagyon sok helyzetet lőttünk a kapusba. Így a hatékony védekezés és a jó kapusteljesítmény ellenére is visszaestünk 4 gólra, ennyi lett a végeredmény is. Nagy jelentősége remélhetőleg nem lesz: a különbség csak akkor számítana, ha a középdöntő utolsó meccsén Románia nagyon elverné a mieinket.

Ezt a találkozót szerdán, 17-én, szintén 18:30 órai kezdettel rendezik, a Duna World vagy az EHF TV közvetítését nézhetik azok, akik nem tudnak kilátogatni a győri helyszínre. Ha a magyar válogatott nem kap ki, biztosan csoportelső. Ha kikapunk, de legfeljebb négy góllal, akkor is bejutunk az elődöntőbe, a csoport pontos végeredménye ekkor a többi mérkőzéstől is függ.